Rolety na Statki, Do Sterówek i wież Lotniczych

Statki

Doskonała widoczność w zmiennych warunkach żeglugi

WIEŻE KONTROLI LOTÓW

Bezpieczeństwo kontroli lotów przez całą dobę

Rolety z Folią MATRIX

Rolety MATRIX

Zadaniem rolet z folią refleksyjną MATRIX jest ochrona przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i oślepianiem przez promienie słoneczne. Folia zamontowana w kasecie rolety staje się ruchomą barierą antyrefleksyjną dzięki czemu osiągamy idealny, kontrastowy widok na sytuację dziejącą się za oknem.

Budowa foli Matrix powoduje dodatkowo rozpraszanie światła. Zapewnia to komfort pracy na stanowiskach wyposażonych w różnego rodzaju monitory eliminując całkowicie odblaski.

Redukcja natężenie światła słonecznego oraz refleksów nim powodowanych korzystnie wpływa na zmniejszenie obciążeń wzroku.Przekłada się to bezpośrednio na wydajność i bezpieczeństwo, zwłaszcza w nawigacji morskiej czy lotnictwie.

rolety przeciwodblaskowe na wieży lotniczej
rolety z folią antyrefleksyjną

BEZPIECZEŃSTWO ŻEGLUGI

ZASTOSOWANIE NA STATKACH

Obserwacja wizualna otoczenia na statkach i innych jednostkach pływających jest jednym z bardziej istotnych elementów bezpieczniej żeglugi. Niestety samo otoczenie wprowadza zakłócenia do obserwowanego widoku. Nawet przy niewielkim nasłonecznieniu światło odbijając się od powierzchni wody ulega polaryzacji i powstają oślepiające refleksy świetlne

.Przy rozwiniętej rolecie mamy przejrzysty widok na zewnątrz nawet przy bardzo intensywnym nasłonecznieniu (środek lata, południe i godziny popołudniowe) co pozwala zapewnić bezpieczną żeglugę na statkach.

BEZPIECZEŃSTWO W LOTNICTWIE

ZASTOSOWANIE W WIEŻACH KONTROLI LOTÓW

Mimo ciągłego rozwoju techniki bezpośrednia obserwacja wciąż odgrywa dużą rolę z zapewnieniu bezpieczeństwa. Pracownicy wież kontroli lotów muszą mieć zapewnione najlepsze warunki podczas newralgicznych momentów startów i lądowań.Niedopuszczalne jest więc jakiekolwiek oślepianie obserwatorów lub odblaski utrudniające odczyty z monitorów urządzeń nawigacyjnych. Kompleksowo ten problem eliminuje zastosowanie rolet z folią refleksyjną MATRIX. Zapewni to całkowitą widoczność nawet w pełnym słońcu i pełną eliminację refleksów świetlnych.

rolety antyrefleksyjne
folia antyrefleksyjna Matrix

PARAMETRY FOLII REFLEKSYJNEJ DO ROLET MATRIX:

Zastosowanie – wewnątrz

Całkowita odrzucenie ciepła – 56%

Przepuszczalność światła widzialnego – 13%

Redukcja refleksów /odblasków/ – 85%

Redukcja promieni UV – 99%

Kolor folii – ciemnoszary

Dostępna szerokość folii – 1,83 m

ROLETY NA MIARĘ

RÓŻNE KSZTAŁTY

Ze względu na różnorodność budowy bulai na statkach, realizujemy docięcie folii w następujących kształtach:

kwadrat
prostokąt
trapez
romb

rolety przeciwodblaskowe realizacja Szczecin

BUDOWA I OBSŁUGA ROLET Z FOLIĄ MATRIX

Zapewniamy system z bezinwazyjnym montażem rolet. Dzięki temu nie następuje ingerencja w konstrukcję zabezpieczanego okna. Jest to wzmocniona aluminiowa konstrukcja. Prowadnice typu "U" zapewniają stabilność foli, nawet przy niekorzystnych warunkach podczas żeglugi. Długość łańcuszka do zwijania rolety dopasowujemy od jej wymiarów, a zamontowany zaczep zapewnia jego stabilność. Daje to łatwą w obsłudze i estetyczną konstrukcję. Możliwy jest montaż do ściany jak i do sufitu. System wykorzystuje solidną rurkę FI Ø 25 dzięki czemu rozmiar kasety jest możliwie jak najmniejszy.

TYPY ROLET

ROLETA W KASECIE

ROLETA BEZ KASETY

ROLETA Z MECHANIZMEM SAMOZWIJAJĄCYM

Realizacje

Rolety na mostek kapitański

Lub rolety do sterówki wykorzystywane na statkach (71-899 Szczecin) to specjalne zasłony, które montuje się na mostku kapitańskim na statku lub łodzi. Są one przeznaczone do ochrony przed słońcem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi które mogą utrudniać prowadzenie statku (80-895 Gdańsk)

Rolety do sterówki

Chronią również przed nadmiernym ciepłem. Rolety na mostek kapitański ( rolety na sterówkę ) zazwyczaj zbudowane są z kasety, materiału refleksyjnego oraz dolnego mocowania. Materiał antyrefleksyjny np. specjalistyczna folia Matrix , zapobiega oślepieniu i pozwala prowadzić statek pod słońce zachowując widoczność.
Rolety na mostek kapitański są niezbędne dla osób prowadzących statki, ponieważ zapewniają ochronę przed warunkami atmosferycznymi i zapewniają wygodne warunki pracy na mostku kapitańskim.

Zalety rolet do sterówki

 • Kontrola światła w sterówce
 • Likwidacja oślepienia na mostku kapitańskim
 • Ochrona przed UV
 • Bezpieczeństwo prowadzenia statku
 • Oszczędność energii w przypadku pracy klimatyzacji

 

Nasze rolety wykonane są w taki sposób by wytrzymały wymagające warunki pracy w sterówce na statku. Przykładowa nasza roleta składa się z :

 • Folia Matrix – wytrzymała poliestrowa folia o wyjątkowych właściwościach refleksyjnych, zabezpieczających przed oślepieniem.
 • Wytrzymała kaseta aluminiowa w środku której zwijana jest folia Matrix
 • Mechanizm rolowania, który umożliwia opuszczanie i podnoszenie folii Matrix
 • Listwa dolna obciążająca i stabilizująca folie Matrix
 • Zestaw mocujący kastę do konstrukcji statku
 • Linki stalowe pionowe, całkowicie stabilizujące folię rolety.

Rolety antyrefleksyjne zapobiegające oślepieniu, są niezbędnym wyposażeniem w sterówce na statku. Zapewniają bezpieczeństwo i dobrą widoczność w dni słoneczne. Chronią również sterówkę przed nadmiernym nagrzewaniem się wewnątrz pomieszczenia.

Nasze rolety montowane są na statkach w 71-899 Szczecin oraz w innych jednostkach na przykład również 80-895 Gdańsk lub 81-339 Gdynia.

Zapraszamy do kontaktu: rolety@foliaokienna.pl tel. 501 022 835

Referencje

KONTAKT

rolety na statki i jachty