Rolety na Statki, Do Sterówek i wież Lotniczych

Statki

Doskonała widoczność w zmiennych warunkach żeglugi

WIEŻE KONTROLI LOTÓW

Bezpieczeństwo kontroli lotów przez całą dobę

Rolety z Folią MATRIX

Rolety MATRIX

Zadaniem rolet z folią refleksyjną MATRIX jest ochrona przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i oślepianiem przez promienie słoneczne. Folia zamontowana w kasecie rolety staje się ruchomą barierą antyrefleksyjną dzięki czemu osiągamy idealny, kontrastowy widok na sytuację dziejącą się za oknem.

Budowa foli Matrix powoduje dodatkowo rozpraszanie światła. Zapewnia to komfort pracy na stanowiskach wyposażonych w różnego rodzaju monitory eliminując całkowicie odblaski.

Redukcja natężenie światła słonecznego oraz refleksów nim powodowanych korzystnie wpływa na zmniejszenie obciążeń wzroku.Przekłada się to bezpośrednio na wydajność i bezpieczeństwo, zwłaszcza w nawigacji morskiej czy lotnictwie.

BEZPIECZEŃSTWO ŻEGLUGI

ZASTOSOWANIE NA STATKACH

Obserwacja wizualna otoczenia na statkach i innych jednostkach pływających jest jednym z bardziej istotnych elementów bezpieczniej żeglugi. Niestety samo otoczenie wprowadza zakłócenia do obserwowanego widoku. Nawet przy niewielkim nasłonecznieniu światło odbijając się od powierzchni wody ulega polaryzacji i powstają oślepiające refleksy świetlne

.Przy rozwiniętej rolecie mamy przejrzysty widok na zewnątrz nawet przy bardzo intensywnym nasłonecznieniu (środek lata, południe i godziny popołudniowe) co pozwala zapewnić bezpieczną żeglugę na statkach.

BEZPIECZEŃSTWO W LOTNICTWIE

ZASTOSOWANIE W WIEŻACH KONTROLI LOTÓW

Mimo ciągłego rozwoju techniki bezpośrednia obserwacja wciąż odgrywa dużą rolę z zapewnieniu bezpieczeństwa. Pracownicy wież kontroli lotów muszą mieć zapewnione najlepsze warunki podczas newralgicznych momentów startów i lądowań.Niedopuszczalne jest więc jakiekolwiek oślepianie obserwatorów lub odblaski utrudniające odczyty z monitorów urządzeń nawigacyjnych. Kompleksowo ten problem eliminuje zastosowanie rolet z folią refleksyjną MATRIX. Zapewni to całkowitą widoczność nawet w pełnym słońcu i pełną eliminację refleksów świetlnych.

PARAMETRY FOLII REFLEKSYJNEJ DO ROLET MATRIX:

Zastosowanie – wewnątrz

Całkowita odrzucenie ciepła – 56%

Przepuszczalność światła widzialnego – 13%

Redukcja refleksów /odblasków/ – 85%

Redukcja promieni UV – 99%

Kolor folii – ciemnoszary

Dostępna szerokość folii – 1,83 m

ROLETY NA MIARĘ

RÓŻNE KSZTAŁTY

Ze względu na różnorodność budowy bulai na statkach, realizujemy docięcie folii w następujących kształtach:

kwadrat
prostokąt
trapez
romb

BUDOWA I OBSŁUGA ROLET Z FOLIĄ MATRIX

Zapewniamy system z bezinwazyjnym montażem rolet. Dzięki temu nie następuje ingerencja w konstrukcję zabezpieczanego okna. Jest to wzmocniona aluminiowa konstrukcja. Prowadnice typu "U" zapewniają stabilność foli, nawet przy niekorzystnych warunkach podczas żeglugi. Długość łańcuszka do zwijania rolety dopasowujemy od jej wymiarów, a zamontowany zaczep zapewnia jego stabilność. Daje to łatwą w obsłudze i estetyczną konstrukcję. Możliwy jest montaż do ściany jak i do sufitu. System wykorzystuje solidną rurkę FI Ø 25 dzięki czemu rozmiar kasety jest możliwie jak najmniejszy.

TYPY ROLET

ROLETA W KASECIE

ROLETA BEZ KASETY

ROLETA Z MECHANIZMEM SAMOZWIJAJĄCYM

Realizacje

Referencje

KONTAKT